">

Kas yra INDRÄN technologija

IN-DRÄN – tai technologija, kuri naudoja natūralaus išsivalymo procesą. Tai pasyvi, naudotojo veiksmų nereikalaujanti nuotekų valymo sistema, pagrįsta nuotekose esančių bakterijų gebėjimu skaidyti teršalus. Naudojant infiltracinių sluoksnių bei smėlio sluoksnių technologiją, bakterijoms sukuriamos sąlygos valyti nuotekas. Biologinė plėvelė sukuriama taip, kad jos paviršius būtų daug didesnis, nei taikant tradicinę technologiją, bet visa sistema nepadidėtų.

Kaip tai veikia?

Iš namų pašalintos nuotekos patenka į septiką (talpyklą), kuriame vyksta du pirminio valymo procesai: sedimentacija ir flotacija. Po pirminio valymo nuotekos filtruojamos biologiniuose INDRÄN moduliuose. Taip išvalytos nuotekos per infiltracinius sluoksnius patenka į gruntą. Taip pat naudojami smėlio(žvirgždo) sluoksniai, t. y. sustiprinti infiltraciniai sluoksniai išvalytoms nuotekoms išleisti. Smėlio sluoksniai įrengiami vietose su nelaidžiu gruntu, kur vienintelis būdas išleisti išvalytas nuotekas – naudoti drenažą. Specifinė IN-DRÄN sistemos konstrukcija leidžia bakterijų florai deguonį užtikrintai gauti net tada, kai susikaupia daug nuotekų. Kadangi tiesiai po moduliu esančio infiltracinio sluoksnio grunto poros užsikiša, nuotekos virš filtracinio sluoksnio pasiskirsto tolygiai. Tai turi teigiamą įtaką galutiniam nuotekų išvalymo efektyvumui.

Trečioji IN-DRÄN karta

FANN įmonė 20 metų dirba siekdama optimizuoti savaiminio išsivalymo grunte sąlygas. INDRÄN (II karta) technologija naudoja labai didelį paviršių bakterijoms vystytis, kuris kartu užtikrina labai gerą jų aprūpinimą deguonimi. Įrengę apie 40 000 sistemų, mes gerokai patobulinome IN-DRÄN technologiją. IN-DRÄN Biobädd 5ce bei IN-DRÄN Plus (III karta) technologijos atveju dėl įrengto žvirgždo sluoksnio ir jo standartizavimo sumažėjo įrangai reikalingas plotas. Mes nuolat tobuliname biologinio valymo procesą – įranga mažėja ir ją vis lengviau įrengti. Nors kainuoja tiek pat kiek anksčiau, konstrukcija dabar mažesnė, kompaktiškesnė ir jos veikimui užtikrinti reikia tokios pačios minimalios priežiūros. Pastaruoju metu patobulinome išorinę įrangą ir siūlome daugiau cheminio valymo pakopų, kurios, naudojant flokuliacijos priemones, leidžia pašalinti taip pat ir fosforą. Pastatų viduje naudoti skirtas patentuotas valymo mazgas garantuoja aukštą apsaugos laipsnį (fosforo pašalinimas iš nuotekų). Cheminių medžiagų keitimas bei priežiūros darbai pastate atliekami lengvai ir patogiai. Ši procedūra dera su mūsų filosofija – lengvai, greitai ir saugiai.