logo

Panevėžys, Katkų gatvė 65 Tel: +370 620 22334
Turinys

Inžinierinių tinklų montavimas

Inžinierinių tinklų įrengimas, rekonstrukcija, priežiūra.

Plačiau

Valymo sistemos

Įvairūs nuotekų valymo įrenginiai, naftos ir riebalų gaudyklės, montavimas.

Plačiau

Statybos darbai

Profesionaliai ir kvalifikuotai atliekami statybos darbai.

Plačiau

Žemės rekuperacija

Patalpų vėdinimas yra svarbus, norint jose komfortiškai jaustis, užtikrinti gryną orą. Vėdinimas tiesiogiai įtakoja žmogaus sveikatą. Patalpų vėdinimą reikia kontroliuoti pačiam žmogui ir tuo tikslu įrengiama ventiliacija. Šiuolaikinėse vėdinimo sistemose naudojamas rekuperatorius, kuris ne tik ištraukia panaudotą orą iš patalpų bei tiekia "šviežią" lauko orą, bet ir pašildo jį, naudojant išmetamo oro šilumą.  Kai turite nuolat veikiančią vėdinimo sistemą, teršalai yra pašalinami iš namo ir oras atskiedžiamas švariu. Rekuperacinė vėdinimo sistema leidžia apriboti vėdinimo sistemai būdingus šilumos nuostolius. Šviežiai tiekiamam orui pašildyti naudojama ištraukiamo iš patalpų šilto oro šiluminė energija. Tokia įranga leidžia sutaupyti iki 95% energijos. Gyvenamojo namo ventiliacijai naudojamas rotacinis rekuperatorius, kuris atlieka ne tik šilumos rekuperaciją, bet ir, reikalui esant, gali grąžinti dalį drėgmės. Tokiu būdu 80-95% sumažinamos šilumos išlaidos oro šildymui ir dar beveik tiek pat sutaupoma energijos oro drėkinimui. Šiuolaikiniai rekuperatoriai turi protingą valdymo sistemą pagal lauko ir vidaus temperatūras, drėgmę, gali būti montuojami su  CO2 davikliu, rekuperatorių valdymas gali būti suderintas su oro kondicionieriais ir kita šiuolaikine namų valdymo įranga.Pagrindinė sudedamoji rekuperatoriaus dalis yra šilumokaitis. Šalinamas iš patalpų oras būtent šilumokaityje, nesumaišydamas oro srovių, pašildo tiekiamą lauko orą.

Tam, kad geoterminio šildymo ir (ar) vėsinimo sistema veiktų sklandžiai – turi būti įrengtas pakankamo dydžio lauko kontūras, t.y.žemės šilumokaitis.

Žemės šilumokaičius galima suskirstyti į uždarus ir atvirus. Uždari šilumokaičiai įrengiami iš hermetiškai izoliuotų vamzdžių ir išorėje esantys skysčiai ar kitos nepageidautinos medžiagos nepatenka į šių vamzdžių vidų. Atviro tipo šilumokaičiai nėra hermetiški ir visi skysčiai įskaitant gruntinius vandenis gali laisvai patekti į šilumokaitį bei iš jo pasišalinti. Nėra vienareikšmiško atsakymo kuris variantas yra geriau.

Žemės šilumokaičius taip pat galima suskirstyti į keturis tipus: tūrinis, kanalinis,vamzdinis,glikolinis.

Tūrinis – stambios dolomito skaldos ar riedulių pagrindu įrengtas šilumokaitis, kuriame oras keliauja per tuštumas tarp akmenų. Atviro tipo.

Kanalinis – kiaurymėtų betono ar keramikos blokelių pagrindu pastatytas šilumokaitis, kuriame oras teka per kiaurymes. Atviro tipo.

Vamzdinis – hermetiškai sujungtų polipropileno vamzdžių pagrindu įrengtas šilumokaitis. Oras teka vamzdžiais. Uždaro tipo.

Glikolinis – polietileno ~d32 vamzdžiais užkastais ~2 metrų gylyje arba gręžinyje tekantis propilen-glikolio tirpalas cirkuliuoja prieš rekuperatorių įrengtame didelio ploto šilumokaityje (kaloriferyje) ir taip šaldo arba šildo į namą įtenkantį šviežią orą. Uždaro tipo.

Šilumokaičio dydis ir gylis priklauso nuo sklypo geologinių sąlygų ir padėties, šilumos ir (ar) vėsos poreikio metinio balanso. Liaudyje dažnai vadinamas horizontalus kolektorius, geoterminis gyvatukas ir t.t.